CMR310T-3.6864MABJ-UT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part Number:
CMR310T-3.6864MABJ-UT
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 3.6864MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
3.6864 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.118" Dia x 0.386" L (3.00mm x 9.80mm)