IDSD-08-D-10.00-P15-G-R
Part Number:
IDSD-08-D-10.00-P15-G-R
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Gold
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
16
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)