FC-255 69.0000KA-AG0
Manufacturer:
Epson
Part Number:
FC-255 69.0000KA-AG0
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 69.0000KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Frequency :
69 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.190" L x 0.070" W (4.90mm x 1.80mm)