CX2520DB38400D0FZGC1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
CX2520DB38400D0FZGC1
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
38.4 MHz
Frequency Stability :
±11ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)