MA-506 7.8432M-C3:PURE SN
Manufacturer:
Epson
Part Number:
MA-506 7.8432M-C3:PURE SN
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 7.8432MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
7.8432 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.181" (4.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 3.30mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm)