MC-206 32.7680KA-A0:PURE SN
Part Number:
MC-206 32.7680KA-A0:PURE SN
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 5.08mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)