QT216G-24.000MDIK-T
Manufacturer:
QST
Part Number:
QT216G-24.000MDIK-T
Category:
Crystals
Description:
2.0X1.6 20PPM @25C 20PPM (-40 TO
Manufacturer :
QST
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
20pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)