AT-12.000MBGJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
AT-12.000MBGJ-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.161" (4.10mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)