EB1620JA10-26.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Part Number:
EB1620JA10-26.000M TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Ecliptek
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)