ABS04W-32.768KHZ-4-B1-T5
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABS04W-32.768KHZ-4-B1-T5
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 4PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
130 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.014" (0.35mm)
Load Capacitance :
4pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm)