IDSD-07-D-11.80-G-RW-R
Part Number:
IDSD-07-D-11.80-G-RW-R
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Reverse Wiring
Length :
0.983' (299.72mm, 11.80")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.050" (1.27mm)
Pitch - Connector :
0.100" (2.54mm)