ABS06W-32.768KHZ-K-1-T
Part Number:
ABS06W-32.768KHZ-K-1-T
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 3PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
3pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)