MC-206 32.7680KB-A0: ROHS
Manufacturer:
Epson
Part Number:
MC-206 32.7680KB-A0: ROHS
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, Gull Wing
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)