MC-405 32.7680KB-A: ROHS
Part Number:
MC-405 32.7680KB-A: ROHS
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.142" (3.60mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SOJ, 2.29mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm)