FA-238 28.3220MD15V-K3
Manufacturer:
Epson
Part Number:
FA-238 28.3220MD15V-K3
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 28.3220MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
28.322 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)