7V-24.000MEIE-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
7V-24.000MEIE-T
Category:
Crystals
Description:
3.2X2.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
24 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)