7V-25.000MEIJ-T
Part Number:
7V-25.000MEIJ-T
Description:
3.2X2.5 GLASS SEAL MHZ QUARTZ XT
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)