FA-128 26.0000MF09K-W0
Manufacturer:
Epson
Part Number:
FA-128 26.0000MF09K-W0
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
±9ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 80°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)