HC-49/U-S22118400AAQT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part Number:
HC-49/U-S22118400AAQT
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 10PF TH
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
22.1184 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.138" (3.50mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.453" L x 0.183" W (11.50mm x 4.66mm)