R38-32.768-12.5-EXT-5PPM
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
R38-32.768-12.5-EXT-5PPM
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±5ppm
Height - Seated (Max) :
0.327" (8.30mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.122" Dia (3.10mm)