FFSD-07-S-03.23-01-S-N
Part Number:
FFSD-07-S-03.23-01-S-N
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.269' (82.04mm, 3.23")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)