45110-010030-3749/10-D-3
Manufacturer:
3M
Part Number:
45110-010030-3749/10-D-3
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
DBL END CBL ASY 10POS SKT 3"
In Stock:
24
Manufacturer :
3M
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Gray, Ribbon
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.250' (76.20mm, 3.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)