C16-35.328-10-1520-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C16-35.328-10-1520-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 35.3280MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
35.328 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)