C1E-33.000-8-1520-R
Part Number:
C1E-33.000-8-1520-R
Description:
CRYSTAL 33.0000MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
33 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)