TFSST-07-28-G-10.00-S
Part Number:
TFSST-07-28-G-10.00-S
Description:
.050" TIGER EYE SINGLE ROW DISCR
Connector Type :
Plug to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)