C3E-33.333-10-1520-R
Part Number:
C3E-33.333-10-1520-R
Description:
CRYSTAL 33.3330MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
33.333 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)