ECS-384-8.5-36-CKY-TR
Part Number:
ECS-384-8.5-36-CKY-TR
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8.5PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
38.4 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
8.5pF
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)