7R-27.000MEDJ-T
Manufacturer:
TXC Corporation
Part Number:
7R-27.000MEDJ-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
TXC Corporation
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.081" L x 0.065" W (2.05mm x 1.65mm)