AB26T-32.768KHZ-6-B
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
AB26T-32.768KHZ-6-B
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF T/H
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.244" (6.20mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Through Hole
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.083" Dia (2.10mm)