DF18CC1-15.000MHZ-T
Manufacturer:
MMD
Part Number:
DF18CC1-15.000MHZ-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 15.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
MMD
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
15 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)