QT161S-20.000MEEV-T
Manufacturer:
QST
Part Number:
QT161S-20.000MEEV-T
Category:
Crystals
Description:
1.6x1.2 XTAL 10ppm 10ppm 8pF
Manufacturer :
QST
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)