FFSD-10-S-03.50-01-N
Part Number:
FFSD-10-S-03.50-01-N
Connector Type :
Socket to Cable
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.292' (88.90mm, 3.50")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)