FA-20H 26.0000ML81Z-AC3
Part Number:
FA-20H 26.0000ML81Z-AC3
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 9PF SMD
In Stock:
148
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
26 MHz
Frequency Stability :
-10ppm, +8ppm
Frequency Tolerance :
-9ppm, +11ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
9pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 75°C
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)