FK145EIHM0.032768-T3
Manufacturer:
Fox Electronics
Part Number:
FK145EIHM0.032768-T3
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 12.5PF SMT
Manufacturer :
Fox Electronics
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
12.5pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.161" L x 0.059" W (4.10mm x 1.50mm)