IXA10-FBFF10-27.120 MHZ
Part Number:
IXA10-FBFF10-27.120 MHZ
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)