ECS-330-12-33Q-JEN-TR
Part Number:
ECS-330-12-33Q-JEN-TR
Description:
CRYSTAL 33.0000MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
33 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)