RSE-32.768-7-H14-TR
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
RSE-32.768-7-H14-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.264" L x 0.055" W (6.70mm x 1.40mm)