CX3225GB49152P0HPQCC
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
CX3225GB49152P0HPQCC
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 49.1520MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
49.152 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)