CMJ206T32768DZBT
Manufacturer:
Citizen Finedevice Co., LTD.
Part Number:
CMJ206T32768DZBT
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Citizen Finedevice Co., LTD.
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.094" (2.40mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Cylindrical Can, Radial
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" Dia x 0.236" L (2.50mm x 6.00mm)