IXA12-FBFF10-27.120MHZ
Part Number:
IXA12-FBFF10-27.120MHZ
Description:
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
27.12 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)