DF18CC1-16.000MHZ-T
Part Number:
DF18CC1-16.000MHZ-T
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.177" (4.50mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.461" L x 0.197" W (11.70mm x 5.00mm)