ECS-300-20-3X-EN-TR
Part Number:
ECS-300-20-3X-EN-TR
Description:
CRYSTAL 30.0000MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
30 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.091" (2.30mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Size / Dimension :
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)