RH100-19.200-12-1010-EXT-TR
Manufacturer:
Raltron
Part Number:
RH100-19.200-12-1010-EXT-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Raltron
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)