E1SEA18-8.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Part Number:
E1SEA18-8.000M TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Ecliptek
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 Ohms
Frequency :
8 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.126" (3.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.524" L x 0.191" W (13.30mm x 4.85mm)