ABM2-16.384MHZ-D4Y-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABM2-16.384MHZ-D4Y-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
16.384 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.081" (1.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)