C3E-12.000-8-1520-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C3E-12.000-8-1520-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)