ABLS2-7.3728MHZ-D4Y-T
Part Number:
ABLS2-7.3728MHZ-D4Y-T
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
7.3728 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.130" (3.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)