ABLS-22.1184MHZ-B2-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABLS-22.1184MHZ-B2-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
22.1184 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)