XDLCZLNDMD-0.032768
Manufacturer:
Taitien
Part Number:
XDLCZLNDMD-0.032768
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Manufacturer :
Taitien
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)