EB1216JA10-25.000M TR
Manufacturer:
Ecliptek
Part Number:
EB1216JA10-25.000M TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Ecliptek
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
25 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)